En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

En kolay vatandaşlık veren ülkeler dendiğinde akla doğrudan ucuz ve pratik şekilde vatandaşlık veren ülkeler gelmektedir.

Birçok ülkeden vatandaşlık alabilmek ya çok pahalı olmakta ya da kriterleri çok ağır bulunmaktadır. Böyle bir durumda vatandaşlık alabilmek için biraz araştırma yapmak, şartları daha uygun olan ülkeleri tercih etmek çok daha doğru kabul edilmektedir.

En kolay vatandaşlık veren ülkeler 2018 yılında da diğer tüm yıllarda olduğu gibi sık sık güncellenmektedir. Bu güncellemenin ardından kişi hangi seçenekleri olduğunu öğrenmekte ve kolayca vatandaşlık tercih edebilmektedir. Üstelik ne bir prosedür ne de yasal herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmamaktadır.

Ukrayna Vatandaşlığı Almak Kolay Mı? Zor Mu?

Ukrayna vatandaşı olmak istiyorum diyenlerden biriyseniz vatandaşlık almak için pratik bir yol bulabilirsiniz.

Vatandaşlık için yapmanız gereken ilk iş ticarete atılmaktır. Ticarete atılan hemen herkes 5 yıl gibi bir süre içerisinde tutunmayı başarırsa ülke vatandaşlık için şans tanımaktadır.

Ukrayna vatandaşlığı alınmak istendiğinde 100 bin Dolarlık bir iş kurmak yeterli kabul edilmektedir. Bu meblağ üzerinden iş kurup 5 yıl da devamlılık göstermeniz halinde vatandaşlık başvuru hakkınız bulunmaktadır.

Ukrayna vatandaşı olmak için bir başka yol ise evlat edinmedir. Ülke içerisinde annesi ve babası olmayan bir çocuğu evlat edinmeniz neticesinde vatandaşlık alma ile ilgili herhangi bir engele takılabilmeniz mümkün değildir. Dikkat edilecek tek detay çocuğa bakabilecek durumunuzun olmasıdır.

Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Dünyada en kolay vatandaşlık veren ülkeler adına kısa bir araştırma yaptığınızda karşınıza Antigua ve Barbuda ülkesi çıkabilecektir. Bir çeşit ada olan bu ülkede vatandaşlık almak oldukça kolaydır.

Karayiplerde bulunan bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda ülkesinden vatandaşlık alabilmek için tek yapmanız gereken yatırımdır. Ulusal kalkınma fonu için 250 bin Dolar ayırmanız halinde ülke vatandaşlığını birkaç gün içerisinde almış kabul edilirsiniz.

Antigua ve Barbuda vatandaşlığının en büyük avantajı 120’den fazla ülkeye vizesiz seyahat hakkı sunmasıdır.

Portekiz Vatandaşlığı Almak

Kolay vatandaşlık alabilmek için değerlendirilebilecek ülkelerden bir tanesi de Portekiz’dir. Portekiz hem çok popüler olan hem de dünyanın pek çok güzelliğini içinde barındıran bir ülkedir.

En kolay vatandaşlık verenlerden biri olarak Portekiz vatandaşı olmanız 6 yıl sürecektir.

6 yıl boyunca her 2 yılda bir yenilemeniz şartıyla oturma iznine sahip olursanız bu durumda Portekiz vatandaşlığına kabul edilmeme gibi bir ihtimaliniz bulunmamaktadır.

2 yıllık oturma iznini alabilmek içinse tek yapmanız gereken 350 bin Dolarlık yatırım bütçesi ayırmaktır. Sonrasında vatandaşlık için sürenizi doldurmanız yeterli olacaktır.

kolay vatandaşlık veren ülkeler ekşi, yurtdışında kolay vatandaşlık

kolay vatandaşlık veren ülkeler ekşi, yurtdışında kolay vatandaşlık

Avusturalya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Vatandaşlık şartları üzerine kısa bir araştırma yaptığınızda en uygun şartları barındıran ülkelerden birinin Avusturalya olduğunu görebilirsiniz. Avusturalya vatandaşı olmak için bir miktar paranız olması gerekmektedir.

Avusturalya vatandaşlığı için kişi hakkında bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırma sonunda kişinin 2,5 milyon Dolarlık bir hesabı varsa kolayca vatandaşlığa kabul edilmektedir.

Vatandaşlık için istenilen temel şart ise 2,5 milyon Dolarlık bütçenin 1,5 milyon Dolarlığını ülke için vermektir. Yatırım adı altında alınan bu ücretle anında vatandaşlığa kabul edilmenize karar verilmektedir.

Bulgaristan Vatandaşlığı Almak Zor Mu?

Bulgaristan vatandaşlığı şartları hakkında araştırma yaptığınızda ülkenin çok fazla kriterinin olmadığını görebilirsiniz.

Vatandaşlık için aranan temel şartın para olduğu göze çarpmaktadır. Bir kişi Bulgaristan vatandaşı olmak istiyorsa 1 milyon BGN yatırım fonu açmak durumundadır. Dolara tekabül ettiğinde bu para 448 bin Euro etmektedir.

7 milyonluk bir nüfusu olan Bulgaristan, parasal kısmı tamamladıktan sonra vatandaşlık için hiçbir sıkıntı çıkarmadan onay verebilmektedir.

Güney Kıbrıs Vatandaşlığı Almak

Avrupa Birliği ülkeleri arasından herhangi birinin vatandaşlığına sahip olmak çok önemlidir. Bu vatandaşlıklarda alınan pasaportla dünyanın pek çok ülkesini sorunsuz şekilde çözebilmek mümkün olmaktadır.

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Güney Kıbrıs Türkiye’den vatandaşlık başvurusu alan ülkeler arasında kabul edilmektedir. Coğrafi yakınlığı ile avantaj sağlayan ülke kolayca vatandaşlık verebilecek kriterlere sahiptir.

2013 yılından itibaren ekonomik krizle mücadele eden ülkede vatandaşlık alabilmek için 2 milyon Euro değerinde yatırım fonu açmanız gerekmektedir.

2 milyon Euro yatırımla beraber Güney Kıbrıs vatandaşı olabilir aynı zamanda 160 civarında ülkeye de istediğiniz zaman seyahat edebilirsiniz.

Güney Kıbrıs için vermiş olduğunuz bu yatırım fonunun birçok ülkeden farkı vardır çünkü bu parayı ülkeye hibe olarak düşünmemelisiniz. Tercih ederseniz yatırım için almış olduğunuz herhangi bir şeyi 3 yıl geçtikten sonra satabilme hakkı size tanınmaktadır.

Yeni Zelenda Vatandaşı Olmak

Türklere en kolay vatandaşlık veren ülkeler hangileri sorusu Türk halkı tarafından çok sık sorulmaktadır. Kolay vatandaşlık veren ülkelerin neredeyse hiçbiri ırksal bir ayrım yapmamaktadır. Çoğu paraya dayalı vatandaşlık verdiği için özel bir beklenti içerisine de girmemektedir.

Vatandaşlık için tercih edilebilecek en ideal ülkelerden biri de Yeni Zelanda’dır. Zelenda vatandaşlığı alabilmekse oldukça kolaydır.

Yeni Zelenda ülkesinde istediğiniz gibi vatandaşlık elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey 5 yıl boyunca ülkede ikame etmektir. 5 yıl içerisinde hem çalışmak hem de ülke hakkında yeterli bilgiyi edinmek önemlidir. Vatandaşlık için mülakata çağrıldığınızda Yeni Zelenda ile ilgili her şeyi biliyor olmanız gerekmektedir.

Yeni Zelenda vatandaşlığını ikamet süresine dayalı olarak alacaksanız 4 aydan daha uzun süreliğine ülkeden ayrılmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Vatandaşlık için yatırım seçeneğini düşünmek isterseniz 1 milyon Dolar Yeni Zelenda vatandaşlığı almanıza yardımcı olabilecek bir rakamdır. 15 iş günü içerisinde başvurularınız değerlendirilecek ve vatandaşlık için işlemleriniz başlatılacaktır.

İspanya Vatandaşlığı Almak Zor Mu?

Bir başka ülkenin vatandaşlığını almayı düşünen kişilere alternatif olarak İspanya vatandaşlığı da önerilebilmektedir.

İspanya vatandaşlığını almak maddi açıdan çok büyük bir külfet taşımamaktadır ancak ikamet süreci biraz uzun kabul edilmektedir.

Vatandaşlığı alabilmek için ülkede 10 yıl ikamet etme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Süreyi dolduran kişilerin büyük bir kısmının başvurusunun kabul edildiği de unutulmamalıdır.

İspanya vatandaşı olmak isteyen kişiler, 500 bin Euro değerinde bütçe ayırmak durumundadır. Parayla yapmanız gereken ise gayrimenkul satın almaktır. Bu şartı yerine getirip 10 yıl ikamet ederseniz sonrasında vatandaş olabilirsiniz.

Malta Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Malta, birliğin en küçük ülkeleri arasında yer almaktadır.

Nüfusu ortalama 400 bin civarında olan Malta’da vatandaşlık alabilmek oldukça kolaydır.

Parayla vatandaşlık satan ülkelerden biri olan Malta yalnızca 650 bin Euro ile vatandaşlık vermektedir. Bu parayı doğrudan ülke kasasına vererek anında vatandaşlık alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Evli olup eşiyle beraber vatandaşlık isteyen kişiler eşleri için 50 bin Euro daha ödemek zorundadır.

Kişinin evlenmemiş ancak 18 ile 25 yaş arasında çocuğu bulunuyorsa vatandaşlık için onlar adına da 50 bin Euro ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu noktadan bakıldığında Malta vatandaşlığı doğrudan paraya bağlıdır.

KKTC Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Vatandaşlık değiştirmek isteyen birçok kişi alternatif olarak KKTC vatandaşlığını düşünebilmektedir. Bu vatandaşlığı alabilmek için düşünebileceğiniz en kestirme yol evlat edinmek olacaktır.

Kıbrıs’ta annesi ya da babası olmayan herhangi bir çocuğu evlat edinmeniz karşılığında sizlere vatandaşlık verilebilmektedir. Yapmanız gereken çocuğa gerektiği gibi bakabileceğinizi ispat etmenizdir. Sonrasında işlemler hemen başlatılacaktır.

15 Kasım 1983 tarihi de vatandaşlık için yardımcı olan bir yöntemdir. Türkiye’den gidip KKTC2de yaşayan ve bir süredir orada kalan kişiler 1983 yılının 15 Kasım gününden sonra ikamet etmeye devam ettilerse bu durumda vatandaşlık almaları hiç de zor olmamaktadır.

Macaristan Vatandaşlığı Almak Zor Mu?

En kolay vatandaşlık veren ülkeler 2017 listesinde sıkça tercih edilen Macaristan da bulunmaktadır. Her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen ülke son yılların popüler ülkeleri arasında kabul edilmektedir.

Macaristan vatandaşlığı alabilmek için 300 bin Euro değerinde herhangi bir gayrimenkul satın almanız yeterli kabul edilmektedir.

Gayrimenkul satın alma işlemleri tamamlandıktan hemen sonra vatandaşlığa anında onay almanız gerekmektedir.

Vatandaşlığın birinci kısmında size 6 yıllık oturma izni verilmektedir. Arkasından süre dolduktan sonra vatandaş olmanıza izin vermektedir.

Saint Kitts ve Nevis Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Karayip adalarından biri olan ve bu ülkeler arasında oldukça popüler olan Saint Kitts ve Nevis, 1984 yılından itibaren vatandaşlık veren ülkelerdendir.

Vatandaşlık alabilmek için yapmanız gereken tek şey 250 bin Dolar değerinde yatırımda bulunmaktır. Bu yatırımla beraber vatandaşlığı anında alabilmeniz mümkün olabilmektedir.

kolay yoldan vatandaşlık - en kolay çifte vatandaşlık veren ülkeler

kolay yoldan vatandaşlık – en kolay çifte vatandaşlık veren ülkeler

Dominika Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Yabancı ülke vatandaşı nasıl olunur sorusu Türkiye’de sıkça merak edilen bir sorudur. Tercih edilen ülkeye göre değişen şartlar göz önüne getirildiğinde her ülkenin kendi kriterleri olduğu görülmektedir.

Kişi, Dominika vatandaşlığı almak isterse bu durumda 100 bin Dolarlık bir yatırım yapması yeterli kabul edilmektedir.

Birleşik Krallık bünyesinde olan Dominika bugüne değin 3 binden fazla kişiye vatandaşlık vermiştir. Ülke vatandaşlığını alabilmek için yatırım fonunuzun olması sizi de bu 3 bin kişiden biri yapacaktır.

Karadağ Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

En kolay çifte vatandaşlık veren ülkeler arasında kabul edilen Karadağ, kısa süre içerisinde binlerce kişi tarafından tercih edilmiştir. Kolay vatandaşlık verdiği için çift olarak Karadağ vatandaşlığına geçen pek çok kişi olmaktadır.

Karadağ vatandaşlığını alabilmek için kişinin yapması gereken tek şey yatırım temin etmektir. Bunun için ayrılması gereken meblağ ise 500 bin Euro olarak bilinmektedir. Bu değerde anında yatırım oluşturma şansınız bulunmaktadır. Arkasından vatandaşlığı almanız da çok uzun sürmemektedir.

Grenada Vatandaşlığı Almak

Bir ada ülkesi olarak birçok kişinin turistik adresi olan Grenada, gidenlerin hayra kaldığı bir ülkedir. Beğenen pek çok kişi ülkede kalmak istediğini vurgulamakta ve vatandaşlık almak istediğini söylemektedir.

Grenada vatandaşlığı alabilmek birçok ülkeden çok daha ucuzdur. Yalnızca 100 bin Dolarlık bir ödeme neticesinde ülke vatandaşlığını hemen alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Yatırım sonrasında ülkede ikamet etme hakkınız anında doğmaktadır. Sorasında tüm vatandaşlık başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Dominik Cumhuriyeti Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

En kolay oturma izni veren ülkeler arasında kabul edildiği gibi kolayca vatandaşlık veren ülkelerden de biri olan Dominik Cumhuriyeti, popüler bir ülkedir.

Dominik Cumhuriyeti vatandaşlığını alabilmek için kişinin yapması gereken tek şey ülkede yatırım yapmaktır. Arkasından vatandaşlığı hemen temin edebilmesi mümkün olmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti vatandaşlığı için 200 bin Dolar ayırmış olmanız yeterlidir. Yatırımınız gayrimenkul olursa hemen girip yerleşebilir, ülke vatandaşlığını alabilirsiniz.

Cape Verde Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Tropikal bir adada yaşamak istiyorum diyenlerden biriyseniz Cape Verde en ideal seçimlerden biri olacaktır. Dünyanın pek çok ülkesinden vatandaşlık için başvuru alan ülkede yaşam son derece sakin ve huzurludur.

Yabancı ülke vatandaşı nasıl olunur diyenlerden biri olarak Cape Verde vatandaşlığı almanız oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey 5 yıl ikamet etmektir. 5 yıl boyunca ikamet etmeniz halinde ülkede anında vatandaşlık hakkı doğmaktadır.

Yabancı uyruklu biriyle evlilik fikrine sıcak bakıyorsanız vatandaşlık almanız daha kolay olacaktır. Herhangi bir süre doldurmaya gerek kalmadan kolay şekilde Cape Verde vatandaşlığını alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yerli biriyle evlenmektir.

Meksika Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Meksika en çok talep gören ülkelerden bir tanesidir. Çoğu zaman tatil amacıyla gelinen ancak âşık olunacak güzelliklere sahip olan bu ülke, dünya genelinde popüler ülkeler arasında yerini almaktadır.

Meksika vatandaşlığı almak oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tek şey evliliktir. Evlendiğiniz kişi ile 2 yıl birlikte kaldığınızı ispat ederseniz herhangi bir ödeme ya da prosedür baskısı altına girmeden anında vatandaşlık temin edebilirsiniz.

İrlanda Vatandaşlığı Almak Zor Mu?

Başka bir ülkenin vatandaşlığını alabilmek için araştırma yapıyorsanız karşınıza evlilik seçeneği çokça çıkacaktır. Evlilik söz konusu olduğunda İrlanda da vatandaşlık alternatifini göz önünde bulundurmaktadır.

İrlanda vatandaşlığını almak evlilik ile kolaydır. Evliliğinizi yapıp 1 yıl gibi bir süre için ülkede ikamet ederseniz vatandaşlık başvurunuzun onay almasını sağlayabilirsiniz.

Evlilik yoluyla vatandaşlık almak isterseniz 3 yıllık bir evlilikle İrlandalı olabilirsiniz.

Polonya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

En kolay vatandaşlık veren ülke araştırması yaparken muhakkak Polonya da karşınıza çıkacaktır.

Polonya vatandaşlığını alabilmek için en pratik yol evliliktir. Ülkede vatandaşlık için yapılan evliliklerin çok fazla olduğu dikkat çekmektedir. Bunun için 3 yıllık evlilik zorunluluğu bulunmaktadır.

Vatandaşlık almak için yüklü miktarlarda paranız yoksa Polonyalı biriyle evlenebilir 3 yıl evli kaldıktan sonra vatandaşlık alabilirsiniz.

Evlilikle vatandaşlığı alabilmek için 3 yılın 2 yılını Polonya’da geçirmeniz gerekmektedir.

Belize Vatandaşlığı Almak Mümkün Mü?

Birçok kişinin gidip görüp hayran kaldığı adreslerden biri olan Belize ideal bir ülkedir. Bu ülkenin en önemli özelliği kısa süre içerisinde vatandaşlık vermesidir. Tüm vatandaşlarla aynı şartlara sahip olmanızı mümkün kılan bir ülkedir.

Belize vatandaşlığını almak için yapmanız gereken tek şey 1 yıl evli kalmaktır. Belize vatandaşı olan biriyle 1 yıl boyunca evli kalırsanız vatandaşlığı anında alabilirsiniz.

Peru Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Sık ziyaretçi ağırlayan ve binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Peru özellikle doğal güzellikleri ile ünlü bir ülkedir. Gezilip görülen vatandaşlık alınmak istenen bu ülkenin vatandaşlığı da oldukça kolay temin edilebilmektedir.

Peru vatandaşlarından biri olabilmek için yapmanız gereken tek şey 25 bin Dolarlık yatırımdır. Bu yatırımla beraber bir de evlilik yaparsanız anında Peru vatandaşı olabilmeye hak kazanırsınız.

Singapur Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Singapur da birçok ülke gibi vatandaşlığa giden yolda alternatif sunan ülkeler arasında yer almaktadır. Singapur vatandaşlığı alabilmek için ikamet ve evlilik en pratik yollardır.

Singapur’da iş bulup kendinizi geçindirmeye başladığınızda 2 yıl ikamet etmeniz gerekmektedir. 2 yılı doldurduktan hemen sonra herhangi bir şart aranmadan vatandaşlık için başvuru yapmanız uygun görülmektedir.

Evlilik düşünürseniz hızlı şekilde evlenip vatandaşlık sürecini de hızlandırabilirsiniz.

Panama Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Panama, vatandaşlık konusunda tolerans tanıyan ülkelerden biridir. Bu durumun temel nedeni Panama’nın nüfusunun ciddi oranda azalmasıdır.

Panama vatandaşlığı için ülkede ikamet etmeniz yeterli olmaktadır. 5 yıllık ikametin ardından herhangi bir zorlaştırma olmadan vatandaşlık başvurusunda bulunabilmeniz mümkün olmaktadır.

vatandaşlık almanın kolay olduğu ülkeler - türklere kolay vatandaşlık veren ülkeler

vatandaşlık almanın kolay olduğu ülkeler – türklere kolay vatandaşlık veren ülkeler

Arjantin Vatandaşı Nasıl Olunur?

Arjantin en hızlı vatandaşlık veren ülke unvanına sahip popüler ülkelerden biridir. Oldukça popüler olan ülkenin bilhassa Türkler tarafından çokça tercih edildiği dikkat çekmektedir.

Arjantin vatandaşlığı alabilmek için yapmanız gereken 2 yıl boyunca ülkede kalmaktır. 2 yıl boyunca ikamet ettikten sonra sorunsuz şekilde vatandaşlık aşamasına geçebilirsiniz. Önemli şartlar ise ülkede kendinizi geçindirebilecek kazanca sahip olmanızdır.

Arjantin vatandaşlığı alabilmek için her ay 1000 Doların üzerinde maaşınız olması zorunludur.

Nikaragua Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Birçok kişinin yalnızca muhteşem doğa manzaralarından bildiği Nikaragua aynı zamanda uygun vatandaşlık veren ülkeler arasında yer almaktadır. Nikaragua vatandaşlığı için yapılması gerekenler oldukça basittir.

6400 Dolar civarında bir maliyeti olan Nikaragua vatandaşlığı ekstra 30 bin Dolar yatırım ücretine dayandırılmaktadır. 30 bin Dolarlık bir yatırım yapmanın sonucunda kişinin vatandaşlık başvuruları olumlu şekilde değerlendirilebilecektir.

Vatandaşlık başvuruları sürecinde dikkat edilmesi gereken unsur 5 yıllık ikamet şartını yerine getirmiş olmaktır.

Ekvador Vatandaşlığı Kolay Alınır Mı?

En uygun ülkelerden biri kabul edilen ve vatandaşlık konusunda herhangi bir probleme neden olmayan Ekvador oldukça popülerdir.

Ekvador vatandaşlığı alabilmek için ülkeye 25 bin Dolar yatırımda bulunmanız istenmektedir.

Yatırım ücretinin yanı sıra aylık gelirinizin düzenli olduğunu da ispat etmeniz istenmektedir. Aylık 800 Dolar kazandığını ispat eden herkes kolaylıkla vatandaşlık elde edebilmektedir.

Uruguay Vatandaşı Olmak Kolay Mı?

Vatandaşlık verme konusunda çok sıkıntılı olmayan ülkelerden biri de Uruguay’dır. Uruguay vatandaşlığı alabilmek için ilk şart evliliktir. Evlendikten hemen sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Vatandaşlık başvurusunda bulunmak istemezseniz bu durumda 5 yıl ikamet şartını yerine getirmeniz gerekmektedir.

Uruguay vatandaşlığını alabilmeniz için aylık gelirinizin 1500 Dolar ve üzeri olması gerekmektedir.

Tayland Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Kendinize yaşamak için Tayland’ı seçtiyseniz bu durumda ülkede ikamet etmek size vatandaşlık kazandırabilecektir. Birçok ülkede bulunmayan eğitimle vatandaşlık hakkı Tayland için geçerli bir uygulamadır. 10 yıl süresince eğitim ve çalışma dönemini Tayland’da geçiren kişilerin vatandaşlık almalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Vatandaşlık istediğinizde evlilik yolunu seçmek isterseniz bu durumda 12 yıl evlilik geçirmeniz gerekmektedir. Evlendikten hemen sonra çalışma ve oturma izni almanız mümkündür. Sonrasında 12 yılı doldurmanız istenmektedir. Arkasından vatandaşlık almanız kolay olacaktır.

Letonya Vatandaşlığı Almak Zor Mu?

Letonya vatandaşlığını kendine alternatif olarak düşünen kişiler ülke kriterlerini çok detaylı şekilde değerlendirmek durumundadırlar. Bunun için yapılması gereken ilk iş hangi yollarla vatandaşlık alındığını öğrenmektir.

Letonya vatandaşı olabilmek için en ideal ve pratik yol ikamettir. Ülkede 5 yıl boyunca ikamet etmeniz halinde vatandaşlık başvurusu hakkı elde edebilirsiniz.

5 yıllık ikamet sürecinde dikkat etmeniz gereken en önemli detay ülkeden ayrılmamaktadır. Bir süreliğine de olsa ülkeden ayrılmanız halinde ülke vatandaşlığı başvurunuz kabul edilmemektedir.

Arnavutluk Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Türkiye’ye yakın olan ve çok sık ziyaretçi ağırlayan ülkelerden biri de Arnavutluk’tur. Arnavutluk ülkesinin vatandaşlarından biri olmak isterseniz hem para hem de ikametle bunu mümkün kılabilirsiniz.

Arnavutluk’ta 250 bin dolarlık bir yatırım sonucunda vatandaşlık alabilmeniz mümkündür. 250 bin dolarlık bir yatırım ülkeye ekonomik açıdan destek sağlayacağı için vatandaşlık başvurularında sizi ön plana çıkarmaktadır.

Arnavutluk vatandaşlığına uzanan bir başka basamak ise ikamettir. Ülkede 5 yıldan daha uzun süre yaşayan kişiler rahatlıkla vatandaşlık elde edebilmektedirler. Bu noktada çalışıp kendinize bakabilecek durumda olduğunuzu belgelerle ispat etmeniz önerilmektedir.

Fas Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Özellikle doğal güzellikleri ve zenginlikleri ile bilinen ülkelerden biri de Fas’tır. Fas, Türkiye’den çok fazla talep görmektedir. Özellikle vatandaşlık isteyenler için doğru adreslerden biri de Fas olabilmektedir.

Fas vatandaşlığı almak için evlilik en hızlı yoldur. Faslı bir erkekle dünya evine giren kadınlar 2 yıl içerisinde beklemek zorunda kalmadan vatandaşlık alabilmektedirler. Faslı bir kadınla evlenen erkekler ise bir süre sıkı incelemeler geçirebilmektedirler.

Fas vatandaşlığı için ülkede çalışmak da fayda sağlamaktadır. 5 yıl boyunca istikrarlı olarak Fas’ta çalışan kişilere vatandaşlık verilmesi çok daha kolay olabilmektedir.

Adım Yiğit. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Dünya'yı gezmeyi ve yeni ülkeler keşfetmeyi seviyorum. Yurt dışından vize ve vatandaşlık almak isteyenler için yararlı paylaşımlar yapmaya çalışıyor, bilgilerimi vatandaslikvize.com takipçileriyle paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Halil Koç dedi ki:

    Türklere kolay vatandaşlık veren ülkeler hep bizden daha kötü durumda olanlar. Doğal olarak Avrupa ülkeleri kolay kolay bize vatandaşlık vermiyor. Zaten bize vatandaşlık verecek ülkeyi de biz istemiyoruz 🙂

  2. Mehmet korkmaz dedi ki:

    Merhaba ben avusturyaya gitmek istiyorum nasıl gidebilirim

  3. Bekir Aydın dedi ki:

    Ben Ukrayna vatandaşlığı almak istiyorum. Freelencer olarak çalışıyorum ve orada çalışmayı düşünmüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?