Ev Alana Vatandaşlık Veren Ülkeler 2021

Gayrimenkul alımı ile vatandaşlık veren birçok ülke vardır. Bu ülkeler, belirli bir para miktarı belirleyerek o miktar üzerinden alınan gayrimenkullerle birlikte bazı şartlar istemektedir. Bu şartlardan en önemlisi, vatandaşlık alınacak ülkede belirlenen süre boyunca ikamet etmektir. Bazı ülkeler ise satın alınan gayrimenkullerle birlikte hemen vatandaşlık vermektedir.

Fiji Gayrimenkul Alana Vatandaşlık Verir Mi?

Okyanusya’da bulunan ve bir ada ülkesi olan Fiji Cumhuriyeti, gayrimenkul ile vatandaşlık veren ülkeler arasındadır. Yaklaşık 883.000 nüfusa sahip olan Fiji Cumhuriyeti’nin vatandaşı olabilmek için, 41.000 dolarlık bir gayrimenkul satın alınması ve Fiji’de 5 yıl boyunca aralıksız ikamet edilmesi gerekmektedir.

Gayrimenkul alımı ile Dominik Vatandaşlığı Almak

Kuzey Amerika kıtasında ve Karayipler’de bir adada bulunan Dominik Cumhuriyeti, doğasıyla birçok insan için tercih edilebilir bir yer olmaktadır. Dominik vatandaşı olabilmek için oradan satın alınacak 250.000 dolarlık bir gayrimenkul gereklidir. Dominik vatandaşı olmak için belirli bir ikamet süresine gerek yoktur.

Dominik Cumhuriyeti vatandaşlığı avantajlarından en önemlisi, gayrimenkulden sonra vatandaşlığın hemen verilebilmesidir.

Yunanistan Vatandaşlığı için Ev Almak Yeterli mi?

Yunanistan ya da Helen Cumhuriyeti, Avrupa kıtasında bulunan bir Balkan ülkesidir. Yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip Yunanistan vatandaşı olmak için gereken şartlar arasında 250.000 Euro değerinde bir gayrimenkul satın almak ve aralıksız 5 yıl boyunca Yunanistan’da ikamet etmek vardır.

Gayrimenkul Yatırım Şartı ile Kıbrıs Vatandaşlığı Almak

Doğu Akdeniz’de bir ada olan Kıbrıs Cumhuriyeti, Avrupa kıtasında bulunur. 1 milyonu aşkın nüfusa sahip Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti gayrimenkul vatandaşlığı için 2 milyon Euro yatırım yapmak ve ardından 500.000 Euro değerinde gayrimenkul satın almak gereklidir. Bu durumları karşılayan kişiler, belirli bir ikamet süresine gerek duymadan Güney Kıbrıs vatandaşı olabilmektedir.

Letonya Ev Alana Vatandaşlık Verir Mi?

Kuzey Avrupa’da yer alan Letonya Cumhuriyeti, Avrupa kıtasında bulunan ülkelerden biridir. Yaklaşık iki milyon nüfusa sahip olan Letonya’da 5 yıl aralıksız ikamet etmenin ardından 250.000 Euro gayrimenkul satın alınarak Letonya vatandaşı olunabilir.

Parayla Bulgaristan Vatandaşı Olunur Mu?

Bulgaristan, Balkanlarda yer alan ve 7 milyon nüfusa sahip olan bir Balkan ülkesidir. Geniş yüzölçümüyle Avrupa Kıtası’nın en büyük 16. ülkesi olan Bulgaristan, 5 yıl ikamet şartını karşılamış kişilere vatandaşlık hakkı sunmaktadır.

Aynı zamanda Bulgaristan, parayla vatandaşlık veren ülkeler arasındadır ve o bölgenin vatandaşı olabilmek için 310.000 Euro değerinde bir gayrimenkul satın alınması gerekmektedir.

Ev Alımı ile Malta Vatandaşı Olmak

Malta Cumhuriyeti, Avrupa Kıtası’nda yer alan bir ada ülkesidir. Doğal güzelliklerle çevrili olan Malta’ya her sene birçok kişi vatandaşlık için başvuru yapmaktadır.

Malta’dan alınan 350.000 Euro değerindeki gayrimenkulle birlikte, herhangi bir ikamet süresine gerek olmadan Malta vatandaşı olunabilir.

Macaristan Vatandaşlığı için Gayrimenkul Almak

Macaristan, Avrupa Kıtası’nda yer alan ve denize hiçbir kıyısı bulunmayan bir ülkedir. Yaklaşık 10 milyon nüfusa sahiptir. Macaristan vatandaşı olma şartları arasında 8 yıl o bölgede ikamet etmek ve 200.000 Euro değerinde gayrimenkul satın almak gibi koşullar bulunmaktadır.

Uruguay Vatandaşlığı Kaç Para?

Uruguay Doğu Cumhuriyeti, Güney Amerika kıtasında bulunan bir ülkedir. 4 milyon nüfusa sahip Uruguay vatandaşlığına geçme şartları arasında 10 sene o bölgede ikamet etme ve 100 bin dolar değerinde bir gayrimenkule sahip olma koşulu bulunmaktadır.

Güney Kore Gayrimenkul Alımına Karşılık Vatandaşlık Verir Mi?

Güney Kore Cumhuriyeti, Asya Kıtası’nda yer alan ve Kore Yarımadası’nın güney kısmını içine alan bir ülkedir. Yaklaşık 52 milyon nüfusa sahip olan Güney Kore’ye vatandaşlık almak için, 5 yıl o bölgede aralıksız bir şekilde yaşamak gerekir. Aynı zamanda Güney Kore, gayrimenkul ile vatandaşlık verdiği için de 444 bin dolarlık bir gayrimenkule sahip olmak şarttır.

İspanya Vatandaşı Olmak İçin Gayrimenkul Alımı Şart Mı?

İspanya Krallığı, topraklarını Avrupa ve Afrika kıtalarında barındıran bir ülkedir. İspanya, gelişmiş ülkeler sıralamasında ön sıralarda ve altyapı hizmetleri gibi birçok hizmet alanında başarılı olduğu için vatandaşlık için en çok tercih edilen bölgelerdendir.

İspanya vatandaşı olmak için gereken şartlar arasında, 5 yıl o bölgede aralıksız bir şekilde ikamet etmek ve yine o bölgede 500 bin Euro değerinde bir gayrimenkul satın almış olmak vardır.

Gayrimenkul Yatırım Şartı ile Monaco Vatandaşı Olmak

Monaco Prensliği, Avrupa Kıtası’nda bulunan ve Akdeniz’e kıyısı olan resmi bir devlettir. 39 binlik bir nüfusa sahip olan Monaco Prensliği, oldukça gelişmiş devletler arasında yer almaktadır.

Monaco vatandaşlığı almak için, Monaco’da 10 yıl aralıksız bir süre boyunca ikamet etmiş olmak ve 500 bin Euro değerinde bir gayrimenkule sahip olmak gerekmektedir.

Portekiz Gayrimenkul Alımı ile Vatandaşlık Verir Mi?

Portekiz Cumhuriyeti, Avrupa Kıtası’nın en batısında bulunan ve Atlas Okyanusu’na kıyası olan bir ülkedir. Refah oranı yüksek olan Portekiz, 11 milyon nüfusa sahip gelişmiş bir ülkedir.

Portekiz vatandaşlığı almak için belirli şartlar bulunmaktadır. Bunlar, 6 sene aralıksız bir şekilde bölgede ikamet etmek ve 500 bin Euro değerinde bir gayrimenkul satın almaktır.

İsviçre Vatandaşı Olmak İçin Ev Almak 

İsviçre Konfederasyonu, Avrupa Kıtası’nda bulunan ülkelerden biridir. Dünyada yaşanacak en iyi ve en güvenli ülkeler sıralamasında üst konumlarda bulunan İsviçre Konfederasyonu, vatandaşlık için uzun süreli ve zor süreçler istemektedir.

İsviçre vatandaşı olmak için, 12 yıl boyunca aralıksız olarak o bölgede yaşamış olmak ve 1 milyon dolar değerinde gayrimenkule sahip olmak gerekmektedir. İsviçre Konfederasyonu, yabancı gayrimenkul alımı konusunda yüksek bütçeler bekleyen ülkelerden biridir.

Gayrimenkul alımı ile İrlanda Vatandaşı Olunur Mu?

İrlanda Cumhuriyeti, Avrupa Kıtası’nda bulunan bir ada ülkesidir. İrlanda Cumhuriyeti, yaklaşık 365 binlik nüfusa sahiptir. İrlanda vatandaşlık hakkına sahip olabilmek için 8 sene o bölgede ikamet etmek ve 1 milyon değerinde bir gayrimenkul satın almak gerekmektedir.

Gayrimenkul Alımı Karşılığında Amerika Vatandaşlığı

Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika Kıtası’nda yer alan bir devlettir. 330 milyon nüfusa sahip olan Amerika, cumhuriyetle yönetilen federal bir ülkedir.

Dünyada vatandaşlık için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan Amerika, vatandaşlık hakkına sahip olmak için birçok gereksinim beklemekte ve yabancı gayrimenkul vatandaşlık şartı bulundurmaktadır. Amerika vatandaşı olmak için;

  • Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde en az 1 milyon dolar değerinde bir şirket kurmuş olmak,
  • Projelere en az 500 bin dolar değerinde yatırımcılık yapmak,
  • En az beş sene boyunca Amerika’da aralıksız olarak ikamet etmiş olmak gerekmektedir.

Yatırım Karşılığında Grenada Vatandaşı Olmak

Grenada, Kuzey Amerika Kıtası’nda bulunan bir Karayipler ülkesidir. Grenada, bir ada ülkesi olup son derece doğal güzelliklerle çevrili bir konumda bulunur ve 112 binlik bir nüfusa sahiptir.

Grenada vatandaşı olmak için herhangi bir ikamet süresi bulunmamaktadır. Gereken tek şart, o bölgede 100 bin dolarlık bir konuta sahip olmaktır.

Singapur Vatandaşı Olmak İçin Ev Almak

Singapur Cumhuriyeti, Asya Kıtası’nda yer alan ve ekvatorun kuzeyinde bulunan bir ada ülkesidir. Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip olan Singapur, belirli şartlara sahip olan herkese vatandaşlık vermektedir.

Singapur vatandaşı olmak için gereken şartlar arasında, yıllık 160 bin dolar gelire sahip olmak ve Singapur Cumhuriyeti sınırları içerisinde 2 milyon dolarlık bir gayrimenkul satın almak gerekmektedir.

Arnavutluk Vatandaşı Olmak İçin Kaç Para Gerekir?

Arnavutluk Cumhuriyeti, Balkanlarda yer alan ve Avrupa Kıtası’nda bulunan bir ülkedir.  Yaklaşık olarak 3 milyon nüfusa sahip Arnavutluk, gelişmekte olan ve en kolay vatandaşlık veren ülkeler arasında gösterilmektedir.

Arnavutluk vatandaşı olmak için, o bölgeye en az 200 bin dolarlık yatırım yapmak veya iş kurmak gerekmektedir. Arnavutluk Cumhuriyeti, ülkesine 200 bin dolar sınırında yatırım yapan herkese ikamet şartı koymadan vatandaşlık vermektedir.

Avusturya Vatandaşı Olmak İçin Yatırım Şartı Var Mı?

Avusturya Cumhuriyeti, Avrupa Kıtası’nda bulunan ve denize hiç kıyısı olmayan bir devlettir. 9 milyon nüfusa sahip olan Avusturya, gelişmiş ve yaşanabilir ülkeler arasında yer almaktadır.

Avusturya vatandaşı olma şartları arasında, en az 2 milyon dolar değerinde gayrimenkul satın almakla birlikte genç ve yetenekli olmak gibi koşullar bulunmaktadır.

Adım Yiğit. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Dünya'yı gezmeyi ve yeni ülkeler keşfetmeyi seviyorum. Yurt dışından vize ve vatandaşlık almak isteyenler için yararlı paylaşımlar yapmaya çalışıyor, bilgilerimi vatandaslikvize.com takipçileriyle paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ev Alana Vatandaşlık Veren Ülkeler Ev Alana Vatandaşlık Veren Ülkeler 2021 için yorumda bulun

    Ev Alana Vatandaşlık Veren Ülkeler 2021 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Alana Vatandaşlık Veren Ülkeler 2021 için ilk yorumu yapabilirsin.